Vitamiinid peale maovähendusoperatsiooni - Kaalukirurgia Keskus

Vitamiinide ja mineraalainete efektiivne asendusravi on kaalukirurgia patsientide hea ravitulemuse ja rahulolu üheks nurgakiviks. Uuringute põhjal on vitamiinide ja mineraalainete defitsiitide taga peale kaalukirurgiat sageli asjaolu, et patsiendid loobuvad nende tarvitamisest aja jooksul. Ühe põhjusena tuuakse välja raviskeemide keerukust ja ebamugavust.

Sel põhjusel soovitame oma patsientidele Hollandi firma FitForMe multivitamiine, mis on spetsiaalselt kohandatud erinevat tüüpi bariaatrilise operatsiooni läbinud patsientide jaoks.

FitForMe toodete eelis tavapärase vitamiinikombinatsiooni ees on tarvitamise lihtsus, mugavus ja odavam hind. Näiteks piisab peale mao bypass operatsiooni 1 multivitamiinist ja 2 kaltsiumi närimistabletist päevas.
Ära jääb raua, D vitamiini ja B12 vitamiini (süstid) lisamanustamise vajadus, kuna need sisalduvad vajalikus koguses ühes multivitamiini kapslis.

NB! Võtke kaltsiumit eraldi multivitamiinist, näiteks õhtusöögi järgselt või enne magama minekut.

Nüüdsest on võimalik osta FitForMe multivitamiine ka Eestis Surgitechi epoest: https://epood.surgitech.ee/et/c/bariaatrilised-vitamiinid

Tootevalikus on nii kapslid kui näritavad tabletid eraldi Sleeve opratsiooni, Bypass operatsiooni, mini-bypass operatsiooni patsientidele.

WLS Fortemaost möödajuhtiva operatsiooni järgseks kasutamiseks (bypass operatsioon)
WLS Optimum – Mao pikisuunalise resektsiooni järgseks kasutamiseks (sleeve operatsioon)
WLS Primo – mini-bypass operatsiooni järgseks kasutamiseks.
WLS Maximum – malabsorbtiivse operatsiooni järgseks kasutamiseks (bypass kordusoperatsioon)

Siiski päris kõigile ei pruugi ülaltoodud vitamiinid sobida, sel juhul soovitame järgmist vitamiinide ja mineraalainete asendusravi skeemi:

Alates kuuendast päevast peale operatsiooni:

  • Multivitamiin 1 tablett 2 korda päevas (hea valik on Livol Multi või Minevit, mõlemad saadaval apteekides käsimüügis)

Alates 14-ndast päevast  ja edaspidi:

  • Multivitamiin 1 tablett 2 korda päevas püsivalt (hea valik on Livol Multi või Minevit, mõlemad saadaval apteekides käsimüügis)
  • Kaltsium 950-1500mg päevas (hea valik on Tervisepüramiidi kaltsiumtsitraat 950mg, saadaval apteekides käsimüügis). Võtke kaltsiumit üks kord päevas õhtusöögi järgselt või enne magama minekut.
  • Raud 100mg päevas – tarvitamiseks tühja kõhuga või peale kerget einet, kaltsiumi ja kiudaineid sisaldavate toitudega hoida vahet vähemalt 2 tundi, (näiteks Retafer 100mg üks tablett iga päev või Ferretab 152,1mg/0,5mg kaks kapslit 1 kord päevas, saadaval apteekides käsimüügis)
  • Vitamiin D-3, 100 mikrogrammi (vastab 4000 ühikule) päevas (hea valik on Natura Media D3 vitamiini õlikapslid 4000Ü/100mikrogrammi üks kapsel 1 kord päevas või Tervisepüramiidi Vitamiin D-3 100 mikrogrammi/ tilgas üks tilk päevas (saadavad apteekides käsimüügis)
  • B12 vitamiini süstid, 1 mg, üks süst kolme kuu tagant (retseptiravim) või suukaudne Tab Neuromax Forte 1 tablett 2 korda päevas iga päev või B12 Boost Vitamin Oral Spray 25ml neli pihustust päevas igapäevaselt (saadaval apteekides käsimüügis).
Võta Ühendust

Ja küsi rohkem informatsiooni