fbpx
5550 EUR
Hind sisaldab
TESTI OMA SOBIVUST

Saa vastus, kas oled sobiv operatsiooni kandidaat

  • Oodatav kaalulangus 50% ülekaalust
  • Operatsiooni kestvus 1-2.5 tundi
  • Haiglaravi pikkus 2 päeva
  • Haiguspuhkus 2-3 nädalat

Revisioonkirurgia tähistab kaalukirurgilisi operatsioone, mida tehakse peale esmast maovähendusoperatsiooni.  Põhjuseid selleks võib olla mitmeid, kuid valdavalt on patsiendid rahulolematud oma kehakaalu languse või selle taastõusuga. Näiteks kui patisendile on varem asetatud maopael, mille tulemustega ta pole rahul või ei harju ta selle kõrvaltoimetega, siis on revisioonlõikusena võimalik pael eemaldada ning teostada samal ajal mao sleeve või bypass operatsioon.  Piirdudes vaid paela eemaldamisega või endise anatoomia taastamisega on tulemuseks kehakaalu taastumine operatsioonieelsele tasemele järgneva aasta jooksul.

Kaalukirurgia patsiendid ei pea tavaliselt pikaajalistes  ravitulemustes pettuma: eeldusel, et järgitakse operatsioonijärgseid toitumis – ja liikumissoovitusi  võimaldab kirurgiline ravi märkimisväärset ja püsivat kaalulangust koos paranenud elukvaliteediga. Ometi peame teinekord tunnistama, et patsient ei ole ravitulemusega rahul. Põhjuseks võib olla eeldatust väiksem kaalulangus, kaalu taastõus aastate jooksul, operatsiooni kõrvaltoimed või,väga harva, liiga suur kaalulangus koos toitumuslike probleemidega.

Kirurgia on ja jääb veel pikaks ajaks sisuliselt  ainsaks tulemuslikuks ja kättesaadavaks rasvumise ravimeetodiks. Ilma kaalukirurgiata jääksid need patsiendid ravita. Rasvumise ravi on nagu teiste krooniliste seisundite ravi: harva saame kasutada üht ravimeetodit võrdse tulemuslikkusega kõigi patsientide aitamiseks. Ka kirurgilises ravis on koht operatsioonimeetodite kombineerimiseks ja ümbertegemiseks. Mitteootuspärane esmane tulemus ei tähenda lõplikku läbikukkumist.

Mitterahuldavate ravitulemuste põhjused

Patsiendist tulenevad põhjused

Vilets ravitulemus võib olla tingitud asjaolust, et esmane kaalukirurgiline operatsioon, ehhki teostatud tehniliselt korrektselt ja motiveeritud patsiendil  lihtsalt ei sobi antud patsiendile tema organismi iseärasuste või harjumuste tõttu. Operatsiooniga seotud kõrvaltoimete teke, nt hüpoglükeemia episoodid peale mao bypass operatsiooni või kõrvetised sleeve järgselt on konkreetse patsiendi puhul raskesti ennustatavad ja võivad mõnikord olla kordusoperatsiooni põhjuseks.   On patsiente, kelle halva ravitulemuse taga on suutmatus või soovimatus   juhinduda operatsioonijärgse toitumise ja kehalise aktiivsuse alastest  soovitustest või kes  liialdavad alkoholiga. Pole usutav, et kordusoperatsioon parandaks siin oluliselt ravitulemusi. Ka teatud ravimid muudavad söömiskäitumist ja suurendavad näljatunnet. Sellistel puhkudel on pigem abi ravimite nimekirja ülevaatamisest ja alternatiivide otsimisest.

Kirurgist tulenevad põhjused

Siin on probleemide põhjusteks  esimese operatsiooni käigus tehtud operatsioonitehnilised vead, näiteks on mao bypass operatsiooni käigus moodustatud uus magu jäänud liialt suureks soodustades veelgi selle hilisemat väljavenimist ja küllastustunde kadumist söömisel. Samuti liialt suure diameetriga moodustatud maotoru sleeve operatsiooni järgselt. Sellised patsiendid kogevad vahetult peale  operatsiooni suurepärast kaalulangust, mis aga 1-2a hiljem  peatub ning asendub kaalutõusuga. Esialgu söömisel kogetud kiire küllastustunne kaob, toiduportsjonid suurenevad märkimisväärselt ja  ollakse püsivalt näljane. Taolistes olukordades annab kordusoperatsioon kõige paremaid tulemusi eeldusel, et probleemi põhjus suudetakse tuvastada ja patsient on motiveeritud kaalukirurgiaga alati kaasas käivateks elustiili muutusteks.

Operatsioonimetoodikast tulenevad põhjused

Tänaseks on selge, et mitte kõik kasutatavad operatsioonimetoodikad ei pea pikaajalisele ajaproovile vastu.  Maopael võib olla korrektselt paigaldatud, kuid aja jooksul deformeeruda, puruneda või paigast nihkuda. Pikki aastaid püsinud kaalulangus sleeve operatsiooni järgselt võib taanduda,  kuna maotoru venib aastate jooksul välja. Siin on kordusoperatsioon tavaliselt efektiivne, kuna reeglina on need patsiendid väga motiveeritud ja võimelised kaalulangust soodustavat elustiili hoidma.

Kaalulangus peale korduskirurgiat on reeglina aeglasem kui esmase operatsiooni järel. Tavaliselt kaotavad patsiendid 50% oma kordusoperatsiooni aegsest ülekaalust. Mõju kaasuvatele haigustele ja esmase operatsiooniga seotud kõrvaltoimetele sõltub valitud kordusoperatsiooni meetodist.

Oleme selleks, et Teid aidata

Me sooritame keskmiselt 25-30 kordusoperatsiooni aastas. Peaaegu kõik neist on teostatavad laparoskoopiliselt st ilma suure kõhulõiketa. Kordusoperatsioonid on alati keerukad ja eeldavad kirurgilt väga head arusaamist kaalukirurgiliste operatsioonide anatoomilistest printsiipidest ning väljapaistvaid kirurgilisi oskuseid.

Põhjalik teave eelneva operatsiooni, sellejärgse kehakaalu muutuse, söömiskäitumise ja kõrvaltoimete kohta on vajalikud enne, kui me üldse oleme valmis kaaluma kordusoperatsiooni konkreetsel patsiendil saamaks aru, mis on valesti. Enne uue kirurgilise plaani väljatöötamist on vajalikud on täiendavad uuringud nagu gastroskoopia ja mao röntgenuuring suukaudse kontrastainega.

VÕTA ÜHENDUST

Ja küsi rohkem informatsiooni

Imeline paranemine Diabeedist – Andruse lugu

Loe meie patsiendilugusid