fbpx

Ravimid peale operatsiooni

Kaalukirurgia  muudab Teie edaspidist ravimite kasutamist. Paljud laialt kasutatavad põletikuvastased ja valuvaigistavad ravimid (ibuprofeen, diklofenak, ketoprofeen) ärritavad bypass operatsiooni järgselt magu ja tõstavad maohaavandi  riski. Seetõttu peaksid bypass lõikuse läbinud patsiendid selle ravimi pikaajalisest kasutamisest hoiduma. Sama kehtib salitsüülhappe (aspiriin) ja mõnede osteoporoosi ravimite puhul. Võimalikke riske ja kasu peab iga patsiendi puhul eraldi hindama, küsige nõu oma arstilt.

Oluline! Lühiajalise (2–3 päeva) ja juhusliku kasutamise korral on ibuprofeeni ja teiste valuvaigistite võtmine lubatud.

Pikaajalise valuvaigistite vajaduse korral on eelistatud magu mittekahjustavad koksiibid, paratsetamool või vajaduse korral opiaadid . Toimeainet aeglaselt vabastavad ravimid võivad sõltuvalt operatsiooni tüübist olla ebaefektiivsed, kuna selliste ravimite puhul on imendumise aeg tavaliselt  2–12 tundi ning need võivad enne lõplikku imendumist läbida seedetrakti. Sama kehtib kaetud tablettide ja kapslites ravimite kohta, kuna kate ei pruugi jõuda sooles laguneda ja ravim väljutatakse kehast enne, kui see imendub.

Kroonilised haigused peale operatsiooni

Kõikide operatsioonide puhul tuleb arvestada, et võib toimuda oluline muutus krooniliste haiguste kulus ning senised raviskeemid võivad vajada olulist korrigeerimist (eriti diabeedi ravi). Veresuhkru väärtused langevad peale bariaatrilist kirurgiat paari ööpäeva jooksul ja nii ei vaja valdav osa süstivaid 2 tüübi diabeetikuid juba haiglast lahkudes enam insuliini, samuti langeb koos kaaluga ka vererõhk ja senised raviskeemid tuleb üle vaadata.

Vahetud operatsioonijärgsed soovitused kaasuvate haiguste ravis saate Te haiglas. Hilisemad ravimuutused lähtuvad vajadusest ja on alati individuaalsed ning neid peaksite arutama oma senise raviarstiga.