fbpx

Võrreldes rasvunud naistega otsivad rasvunud mehed viis korda väiksema tõenäosusega abi kaalukirurgiast ning kui mehed lõpuks otsustavad maovähendusoperatsiooni kasuks, on nad tavaliselt vanemad, rohkem rasvunud ja haigemad kui operatsiooni kasuks otsustavad naised.

Kuigi ülekaalulisi mehi kui ka naisi ohustavad samad terviseprobleemid (diabeet, uneapnoe, kõrge vererõhk jt) on meessoost patsientidel enam ülekaalulisusega seotud terviseprobleeme, sh ka enam tõsiseid probleeme ja nende kehamassiindeks on operatsioonile jõudes keskmiselt kõrgem kui operatsioonile pöörduvatel naistel.

Lisaks, kui mehed on ülekaalulised, siis nende testosteroon on madal. On teada, et madal testosterooni tase võib mõjutada seksuaalelu kvaliteeti, aga tegelikult on see riskiteguriks ka südamehaigustele. Lisaks kiirendab madal testosterooni tase vananemist. Oluline sõnum on see, et ülekaalulised ja madala testosterooniga mehed peaksid ravima ülekaalu, mitte madalat testosterooni. Edukaks ravimeetodiks võiks olla kaalukirurgia, mis võimaldab saavutada suure kaalukaotuse lühikese ajaga.

Kuigi ülekaalulisi naisi ja mehi on võrdselt, otsustab märkimisväärselt väiksem arv mehi kirurgilise ravi kasuks. 80% kaalukirurgia patsientidest on naised.

On väga oluline, et mehed mõistaksid, et ülekaalulisus on tõsiseks ohuks nende tervisele ja elueale.

Maovähendusoperatsioon võib märkimisväärselt parandada patsientide elukvaliteeti, aga alati on oluline hinnata võimalikke positiivseid tulemusi koos kirurgilise sekkumisega seotud riskidega.

Operatsiooni riski tõstavad nii patsiendi suurem kaal kui kõrgem vanus. Riskid oleksid oluliselt madalamad, kui meessoost patsiendid pöörduks või suunataks kirurgi konsultatsioonile varem, ennem tõsiste terviseprobleemide tekkimist.