fbpx

Enamus patsientidest, kes otsustavad kaalukirurgia kasuks on aastaid üritanud langetada kaalu kaloreid vähendades ja füüsilist koormust suurendades ja ka korduvalt läbi kukkunud üritades kaalulangust säilitada.

Kaal, mille kaotamiseks kulub aasta tuleb enamasti tagasi 2 kuuga ja põhjuseks ei ole siin mitte tahtejõu või motivatsiooni puudumine vaid evulutsioon. Inimorganism tajub vähenenud kalorite tarbimist ohuna ellujäämisele ja aeglustab ainevahetust, et takistada kaalulangust.

Inimkond on varasemalt pidanud üle elama näljaperjoode, mis on jätnud meie geenidesse teadmise, et ellujäämise huvides on mõistlik koguda rasva, et selle arvel üle elada aega, millal kalorite tarbimine on vähenenud.

Kahjuks jääb ainevahetus aeglasemaks ka peale seda kui tarbitud kalorite hulk taas suureneb, sest keha üritab veelgi enam rasva tagavaraks talletada, kuna signaal, et varsti võib seda jälle vaja minna on dieediga antud. See on põhjus, miks peale dieeti tihti topelt juurde võetakse.

Kaalukirurgia on kindlasti üks kõige tulemuslikumaid  meetodeid ülekaalu ravis, kuna lisaks kalorite piiramisele on sel ka teisi kaalulangust ja püsimist soodustavaid mõjusid. Kaalukirurgia effekt ei tulene vaid sellest, et maomahtu vähendatakse ja operatsiooni järgselt ei ole füüsiliselt võimalik süüa sama palju kui varem. Kirurgiline sekkumine manipuleerib soolestiku hormoonidega viisil, mis vähendab näljatunnet, soodustab küllastustunnet, muudab toidueelistusi. Maost möödajuhtivate operatsioonide puhul  väheneb lisaks ka toitaianete ja kalorite imendumine. On uuringud, mis viitavad võimalusele, et maovähendusoperatsioon lähtestab keha ainevahetust ehk seadistab ainevahetuse selliselt ümber, et organism lepib madalama kaalu ja väiksema toidutarbimisega.

Enamus patsientidest, kes valivad kirurgia ei kahetse oma otsust, nad kahetsevad vaid seda, et ei teinud seda juba varem.