fbpx

Andrus  on maovähendusoperatsiooni järgselt kaotanud kolmandiku oma kaalust ja hankinud endale parema elu. Enne operatsiooni tundus tulevik talle täiesti tume ja lootusetu.

Nooruses oli ta olnud aktiivne sportlane. Ta oli siis 199cm pikk ja kaalus sada kilo. Umbes 30 aastaselt hakkas aga tervis muret valmistama – vererõhk tõusis ja pidev väsimus vaevas. Paari järgneva aasta jooksul kaal muudkui tõusis ja enesetunne halvenes.

Enne ja pärast kaalukirurgiat

„See ei või minuga juhtuda!“

„30-ndate alguses, kui kaalusin 125 kg saatis perearst mind diabeedi uuringutele. Tulemused näitasid, et veresuhkur on kõrge ja vajan kiiresti ravi. Ravitulemused olid aga kehvad, tervis halvenes, kaal tõusis edasi ja kannatasin pideva väsimuse all. Veresuhkur kõikus, veresuhkuru näit oli 8-15“, räägib Andrus.

„Mitme aasta vältel proovisin erinevaid dieete ja üritasin oma toitumisharjumusi muuta, aga ei suutnud neist pikemalt kinni pidada. Aasta ennem operatsiooni, sain ma II tüübi diabeedi diagnoosi ja insuliiniravi algas. Veresuhkru kõikumine lisas söögiisu, kaal tõusis 153 kiloni. Olin siis 35 aastane ja uskusin, et oma 40 sünnipäeva ma võibolla ei näe. Olin alla andmas ja mõtlesin, et elan kuni suren.“

peale maovähendustMaovähendusoperatsioon päästis elu.

Andrusle oli aga õnne, kuna üks tutav rääkis talle maovähendusoperatsioonist, mis on üks tõhusamaid võimalusi II tüübi diabeedi ja ülekaalu ravis.

„Peale info otsimist internetist otsustasin pääseda sellele operatsioonile võimalikult kiiresti, kuna Haigekassa järjekord oli ca 2 aastat, siis valisin tasulise operatsiooni“ mainib Andrus.

Andruse operatsioon toimus 2012 aastal. Enne operatsiooni kaalus ta 149 kg ja süstis insuliini 5 korda ööpäevas. Operatsiooni järel ei ole ta vajanud insuliini enam kordagi, sama kehtib vererõhurohtude suhtes. Tema veresuhkur on püsinud 4,2-6,3 vahel, mis on normaalne.

7 aastat peale maovähendusoperatsiooni kaalub Andrus jälle sada kilo, tema kehamassiindeks on 25, seega on ta üks õnnelikest, kes on saavutanud oma ideaalkaalu. Ta on taas füüsiliselt aktiivne.

Andruse imelist paranemist kommenteerib dr Ilmar Kaur:

операцию проводил д-р Ильмар Каур– „Patsientidel, kes on põdenud II tüübi diabeeti alla kahe aasta ja kes ei ole veel insuliini ravil, on maovähendusoperatsiooni järgselt suurepärane võimalus terveneda. Samuti on head võimalused patsiendil, kelle diabeet on kestnud kauem (aga alla 5 aasta) ja kes samuti veel ei vaja insuliinravi.

– Veresuhkur normaliseerub tavaliselt kahe esimese nädala jooksul,

– Uuringute põhjal on kaks aastat peale operatsiooni veresuhur normis  3/4 kõigist diabeediga patsientidest. Viis aastat peale operatsiooni on veresuhkur normis 52-68%-l endistest diabeetikutest.

– Tõenäoline kaalulangus peale maovähendusoperatsiooni on ca 70% ülekaalust, 3-4% patsientidest saavutab oma ideaalkaalu.

Andrus jagab oma lugu ka Ringvaates, vaata kuidas tal läehb 7 aastat peale operatsiooni: Ringvaade 28.01.21 “Tervis Noa Alt”

TESTI OMA SOBIVUST

Uuri, kas maovähendusoperatsioon võiks olla lahendus ka sinu jaoks