fbpx

Ülekaal ja rasvumine on terviseprobleemid, mis mõjutavad märkimisväärselt inimese elukvaliteeti ja tervist. Kaalutõusu kontrolli alt väljumine on tihti keeruline olukord, kus traditsioonilistest meetoditest, nagu treening ja dieet, ei piisa. Siin tuleb appi kaalukirurgia, mis praeguste uuringute alusel on kõige efektiivsem pikaajaline lahendus kaalu kontrolli alla saamiseks ja tervislikuma elu alustamiseks.

Dr Jaan Kirss ja dr Ilmar Kaur. Foto: Kaalukirurgia Keskus

Kaalukirurgia – tee tervislikuma tulevikuni!

Kaalukirurgia ehk bariaatriliste operatsioonide eesmärk on aidata kaalu vähendada, mõjutades seedesüsteemi, vähendades söögiisu ja seedimise võimet. See aitab kaasa kehakaalu langusele ja tihti ka terviseprobleemide kontrolli all hoidmisele või vabanemisele. Paljudel patsientidel, kes on läbinud kaalukirurgia, on täheldatud diabeedi, kõrge vererõhu, uneapnoe ja muude terviseprobleemide paranemist või nende täielikku taandumist.

Üldine elukvaliteedi paranemine

Lisaks tervisele mõjutab kaalukirurgia ka patsiendi elukvaliteeti. Inimesed tunnevad end pärast operatsiooni energilisemalt, liikuvamalt ja emotsionaalselt paremini, mis omakorda viib suurema enesekindluse ja rõõmutundeni igapäevaelus.

Miks tulla operatsioonile just kaalukirurgia keskusesse?

Kaalukirurgia keskus on erakliinik, mis on keskendunud just ja ainult maovähenduskirurgiale. Kirurg ja toitumisterapeudid pakuvad sealjuures oma patsientidele põhjalikku operatsioonieelset nõustamist ning pikaajalist operatsioonijärgset nõustamist ning jälgimist.

Kaalukirurgia keskuse ülemarst dr Ilmar Kaur koos kirurgilise tiimiga teeb aastas üle 600 maovähendusoperatsiooni, mis teeb erakliinikust suurima kaalukirurgia keskuse nii Eestis kui Baltikumis.

Kes võiksid maovähenduslõikuse peale mõelda?

Värskeim, sel aastal avaldatud rahvusvaheline ravijuhend, soovitab operatsiooni isikutele, kelle kehamassiindeks on 30 kg/m² ja kõrgem. Näiteks 165 cm pikkuse patsiendi puhul alates kehakaalust 83 kg. Lähtutaksegi kehamassi indeksist ning rasvumisega seotud terviseprobleemide esinemisest.

Dr Kaur. Foto: Kaalukirurgia Keskus

Dr Kaur selgitab: «Kaalukirurgia on näidustatud alates kehamassiindeksist 30 kg/m² ehk alates 17–20 liigsest kilost. Mustvalged kriteeriumid ei tähenda, et kõik selle piiri ületanud peaksid jõudma operatsioonini. See on väga isiklik otsus, rasvumine ei mõjuta kõiki ühtmoodi ja sellest ka erinev valmisolek operatsioonini jõuda. Esmalt soovitangi eneselt küsida: mis oleks minu elus teisiti, kui oleksin praegusest kolmandiku võrra kergem? Kui plussmärgi alla koguneb piisavalt märksõnu, siis võib kaaluda juba edasisi samme operatsiooni suunas. Ja siit edasi saame meie aidata – võtke meiega ühendust, arutame teie teekonna läbi ning aitame teil astuda otsustava sammu elumuutuse poole.»