fbpx

Meil on hea meel jagada Liisa lugu, kes tänu 2 aastat tagasi tehtud bypass operatsioonile on vabanenud nii ülekaalust kui teda 15 aastat vaevanud kõrvetistest.

Ühel päeval rääkis sõbranna, et plaanib maovähendusoperatsiooni. Arvasin senini, et see operatsioon on mõeldud pigem neile, kel kilosid 150 või rohkem. Minu kaal aga kõikus 96-100 kilo piires. Soovist kaalu alandada saatsin ka mina päringu Kaalukirurgia Keskusesse. Edasi käis kõik väga kiiresti. Otsusest operatsioonini läks vaid paar nädalat.

“Sain lõpuks lahti 15 aastat kestnud võitlusest kõrvetistega”

Liisa kaalukirurgia kogemusluguDr Kaur rääkis väga põhjalikult ja selgelt läbi kõik, mis mind ees oli ootamas. Kogu meeskonna asjalikkus ja kirurgi põhjalik asjasse suhtumine andsid usku, et olen õiges kohas. Lisaks sain lootust, et mind viimased 15 aastat igapäevaselt vaevavad kõrvetised, võivad peagi olla minevik. Reflukshaigus vaevas mind sedavõrd hullusti, et isegi maokaitse ja kõrvetiste vastu kirjutatud ravimid mind enam ei aidanud, samuti mitte tarbitud toiduainete jälgimine ega erinevad toidulisandid. Peale maovähendusoperatsiooni ei ole ma enam kordagi kõrvetistega kimpus olnud!

Ma olen väga tihti erinevatel põhjustel haiglates viibinud, kus kogemusi on olnud seinast seina, kuid see kogemus Kaalukirurgia Keskuses oli  klass omaette – kõik oli igati meeldiv ja positiivne. Ma ei kartnud operatsiooniga seoses midagi, pigem kartsin kuidas mu kodused toime tulevad ööpäev minuta. Haiglas läks kõik ladusalt – kenasti juhatati mind palatisse, seletati kogu päev lahti. Üleüldse kogu personal olid väga hooliv ja armas! Kartsin hukkamõistu, negatiivsust – seda ei olnud!

Sügaval sisimas ma teadsin kogu aeg, et see on õige otsus!

Mäletan momenti kui peale operatsiooni silmad avasin ning Dr Kaur mu voodiserval istus ja pulssi katsus. Ma ei ole veel kohanud hoolivamat kirurgi – istus, muretses ja tundis huvi! Selgus, et mu pulss oli veidi kiire ning seetõttu hoiti mul silma peal. Valu ega ebameeldivuse tunnet ei olnud, vaid lihtsalt suur sügav uni. Ja nii ma magasin, praktiliselt terve päeva ja öö otsa. Mu palatikaaslane kõndis ringi ja muudkui imestas, et kuidas ma ometi nii palju magada suudan. Mina kõndisin vähe, kuid magasin palju! Kui järgmisel päeval ärkasin oli enesetunne hea ja läksin koju taastuma. Taastumine oli lihtne, ehki autos oli vahetult peale operatsiooni veidi ebamugav istuda, aga see möödus ruttu.

„Rasedus peale maovähendusoperatsiooni ei mõjutanud mu kaalulangust mitte kuidagi, sest peale sünnitust saavutasin taas operatsioonijärgse kaalu“

Mina soovitan kuulata oma keha ja anda endale aega operatsioonist taastumiseks. Alguses oli jaksu vähe, kuid alustasin kõndimisega. Kaal järjest langes, võhma tekkis juurde, keha taastus. Hakkasin järjest pikemaid jalutuskäigu tiire tegema. Neli  kuud peale operatsiooni hakkasin jooksmas käima. See oli uhke tunne -minna vabatahtlikult jooksma. Kõndimisest enam ei piisanud – lihtsalt jaksu oli rohkem ja soov olla aktiivne muudkui suurenes.

Pool aastat peale operatsiooni kaalusin 62 kilo ning kaal langes edasi. Läksin tööle ja hakkasin toimetama ning 9 kuud peale operatsiooni oli mu kaal 52 kilo ja on seda ka täna. Olgugi, et vahepeal sündis meie perre üllatusbeebi! Rasedusega võtsin juurde 16 kilo, kuid nii nagu need tulid, nii need ka kadusid ning täna olen taas 52 kilo.

Esimest korda elus võin enesekindlalt öelda, et olen oma kehaga rahul ja oi kui hea tunne see on! Täna ei muudaks ma enda juures mitte midagi!“

Ma ei ole kunagi varem olnud oma kehas rahul, kuid nüüd olen. Kas ma teeksin maovähendusoperatsiooni vajadusel uuesti läbi? Kindlasti! Ja soovitaksin ka neile, kes alles mõtlevad. Olen mitmete inimestega suhelnud ja avatult oma teekonda jaganud, neist nii mõnigi on operatsiooni kasuks otsustanud. Neile, kes kahtlevad soovitan rohkem suhelda ja teema kohta uurida. Igal ühel on oma kogemus. Kõik ei ole must ja valge, adekvaatse info saamiseks tasub rääkida spetsialistiga.