fbpx

Mees, kes taob käega vastu oma suurt kõhtu ja teatab, et mis mees see on, kel õllekõhtu ees pole, võiks mõelda tänasest kaugemale. Milline on elu kümne või kahekümne aasta pärast? Meile on antud üks elu, üks keha aga erinevad valikud. Ehk ei olegi vaja oodata kuni perearst näppu viibutab ja kõrgvererõhu rohud välja kirjutab?! Ehk peaks ise võtma vastutuse ja astuma välja senisest nõiaringist: rämpstoit – õlu – diivan – telekas.

kaalukirurgia kogemused

Enne maovähendusoperatsiooni  olin ma ikka päris õnnetu mees.

Valdavalt valitses üleüldine kehv enesetunne ja ebameeldiv olek. Mul oli raske olla, kogu aeg palav, higistasin palju. Lennukis oli keeruline istmele ära mahtuda ja turvavööd kinni saada, poest selgaistuvaid riideid leida pea võimatu. Sellest kõigest sai ühel hetkel lihtsalt kõrini!

 

maovähendusoperatsioon kogemused

Proovisin ka ise omal käel kaalust alla võtta, kuid see läks iga kord vett vedama. Isegi kui korraks suutsin kaalu veidi alla saada, siis tuli see kolinal jälle koos pettumusega tagasi. Kui otsus minna maovähendusoperatsioonile oli küps, ei soovinud ma rohkem oodata ega Haigekassa kadalippu läbida, seega saigi valitud Kaalukirurgia Keskus. Konsultatsiooni aja sain kiiresti ning Dr Kauri vastu tekkis kohe usaldus. Minu hinnangul on tegemist Eesti parima bariaatrilise kirurgiga!

Kõik ootused ja lootused saime konsultatsiooni käigus väga põhjalikult läbi räägitud. Sain isegi operatsioonikuupäeva osas kaasa rääkida ning umbes 2 nädala pärast olingi operatsioonilaual.
Minu operatsioon toimus 14.detsembril 2016 aastal, operatsioonilauale läksin 140ne kilosena. Hirmu ma ei tundnud, kuna mu otsus oli läbi ja lõhki läbi mõeldud.

Haiglakogemus oli nii lühike, et pikka juttu sellest rääkida ei olegi. Otseselt valu ma peale operatsiooni ei tundnud, või õigemini mul ei lastud tunda, kuna kogu meeskond oli väga toetav ja hoolitsev. Päev peale lõikust käisid toitumisterapeut ja Dr. Kaur minuga vestlemas, anti juhtnöörid ja mind lubati koju.

Algul oli toitumine minu jaoks keeruline, aga siin on mul vaid üks nõuanne – tuleb jälgida toitumisnõustaja juhiseid ja kõik laabub! Oluline on ka jälgida ja kuulata oma keha, sest see, mis võib sobida ühele ei pruugi sobida teisele.

See on olnud võimas sõit kaalulangetuse maanteel ja ma ei kahetse mitte ühtegi meetrit, sentimeetrit ega minutit sellest.

Täna, 6 aastat hiljem, kaalun ma 95kg! Mu elu on igas mõttes täiesti muutunud  – ma elan  täiel rinnal! Sain ka hiljuti isaks ja jaksan seda nautida.

Halvad harjumused olen asendanud tervislikematega.  Olen täna palju energilisem, positiivsem, teen regulaarselt jõutrenni ja mis veel tähtsam – mulle meeldib kogu see protsess – kaalunumber polegi enam kõige olulisem. Olen Kaalukirurgia Keskuse meeskonnale väga tänulik, et mul on võimalus elu kõigi oma tahkudega nautida!

kaalukirurgia kogemused

Enda kogemuse põhjal soovitaksin küll see samm astuda ja oma elu muuta. Võita on nii palju!

 

TESTI END

Et saada vastus, kas oled kaalukirurgia kandidaat, täida avanev vorm