fbpx

Minu lugu ei erine ilmselt teistest. Olen kehakaaluga maadelnud juba 13 aastat, alates teise lapse sünnist. Lugematu arv erinevaid dieete ja meetodeid, lisaks veel palju trenne ja treenereid. Iseseisvalt ma püsivalt kaalust alla ei saanud. Pigem ikka 1 kg alla ja 2 kg juurde tempos – nokk kinni ja saba lahti ning vastupidi. Ükskõik mida ma ka suhu ei pannud või kui kõvasti end ei treeninud – tulemuseks oli lõpuks ikka kaalutõus. Uus dieet, uus trenn, uus lootus ja kokkuvõttes taas kaalutõus.

Lisaks toimus mu elus 5 aastat tagasi traagiline sündmus peale mida lisandusid minu menüüsse ka antidepressandid ja unerohud. Kõige selle mõjul kerkis mu kehakaal nagu pärmitaigen –  3aastaga lisandus 20kg.  Täielik madalseis, väga halb enesetunne ja olematu enesehinnang. Ma keeldusin suisa kodust välja minemast, sest lisaks psüühilisele traumale lisandus ka suur masendus kehakaalu pärast. Nii tõmbasingi teki üle pea, et vältida kõike ja kõiki.

Suure kehakaalu tõttu andis ka tervis tunda. Mul olid selja- ja põlvevalud, kõrgvererõhk ja tahhükardia. Viiendale korrusele ronisin ikka päris kaua aega ja seda suure vaevaga, alati pidasin 3ndal pausi, et hinge tõmmata.

Nii sündis otsus minna maovähendusoperatsioonile

Lõpuks tundsin, et pean midagi ette võtma, sest nii ei saa elada – pimedas teki all maailma eest peidus kehakaal piiramas elu kvaliteeti. Uurisin põhjalikult erinevaid võimalusi – lugesin foorumitest, vaatasin youtube videosid, lugesin tagasisidesid, otsisin ja googeldasin. Peale pikka mõtlemisaega valisin Kaalukirurgiga Keskuse ja Dr.Kauri, kuna tema kogemuste pagas on väga suur. Peale esimest konsultatsiooni polnud minul ühtegi kahtlust, et see on ainuõige valik.

Kindla kõhutundega läksin 24.11.2021 Kaalukirurgia Keskuses Dr Kauri ja ta fantastilise meeskonna käe all operatsioonile. Kui te alles otsite kohta, kus ja kellele end usaldada, siis soovitan kindlasti seda kliinikut, sest paremat meeskonda te ei leia. Kõik oli hästi organiseeritud, isegi peale operatsiooni on alati olemas toetav seljatagune, kelle poole oma muredega pöörduda.

Hetkel on mu operatsioonist möödas pea pool aastat, enesetunne on imeline ja kaalulangus märgatav.

Ma olen selle võimaluse eest nii tänulik! Mul on kui teine hingamine, tunnen et olen elus ja iga päev on ilus!

Jah, ma võtan igapäevaselt multivitamiine, aga see on tühine asi kui vaatan peeglisse ja näen teistsugust ennast. Ma julgen ja tahan välja minna ja elada. Jaksan korraga viiendale kõndida, ei ühtegi pausi puhkamiseks enam. Ma olen terve! Ma olen seltskondlik, naeratan tihedamini kui varem. Ma elan!

*Tegemist on meditsiiniteenusega. Nagu kõigi meditsiiniliste protseduuride puhul, võivad individuaalsed tulemused ja kogemused varieeruda.

Võta Ühendust

Ja küsi rohkem informatsiooni