fbpx

Saara on soome naine, kes tegi mini-bypass operatsiooni Kaalukirurgia Keskuses, kui oli 38 aastane ja jagab teistega oma kogemust aasta vältel peale operatsiooni.

Saara ei otsustanud operatsiooni kasuks kergekäeliselt. Protsess mõttest realiseerumiseni oli pikk ja kestis mitu aastat. Saara maadles pikalt oma ülekaaluga ja koges aastaid kaalulangetamisega kaasnevat jo-jo efekti, kus kaal küll dieediga langes, aga hiljem tuli kahekordselt tagasi. Ülekaaluga kaasnesid kõrge vererõhk, südame probleemid ja uneapnoe, lisaks on tal fibromüalgia.

Saara teab, et iga operatsioon on risk, aga loodab, et operatsioon ja sellele järgnev kaalulangus, annavad talle parema tervise ja elu tulevikus.

Võid jälgida Saarat ka Instagrammis   fighter_mama_

Operatsioonipäev 18.06.2019

Kaal 109 kg, KMI 44 kg/m2

Kaks nädalat operatsioonist

04.07.2019 – On möödunud 2 nädalat operatsioonist ja enesetunne on hea. Söön püreeritud toitu ning suudan piisavalt juua (1,2-1,5l päevas). Vererõhk on normaliseerunud ning lõpetasin vererohu ravimite võtmise. Kaalusin 113 kg, kui alustasin 2 nädalast operatsiooni-eelset dieeti. Tänane kaal on 102kg, ehk ühe kuuga olen kaotanud 11kg.

Kaks kuud operatsioonist

18.08.2019  – kõik on läinud üllatavalt lihtsalt, mingeid suuri üllatusi ei füüsiliselt ega psüühiliselt pole tulnud, kindlasti on selles osas aidanud mu vanus ja see, et kaalusin operatsioonile tulekut kaua ja põhjalikult.

Minu algkaal oli 113kg, täna 2 kuud peale operatsiooni kaalun 93kg 🙏🏼💪😊

Kaal on langenud 20kg🙏🏼 On kergem ja rõõmsam olla!!! Liigun igapäev nii 1-1,5 tundi, vahepeal olin küll haige, aga nüüd käin jälle jooksmas ja ujumas 💪.

Kolm korda olen operatsioonijärgselt tundnud väga tugevat valu, mis on aga möödunud, kui olen võtnud 2kordse annuse Omeprazoli, usun, et see tulenes mingist sobimatust toidust, mida proovisin ja milleks magu polnud veel valmis.

Nüüd pole juba pikemalt mingeid valusid tundnud👍. Veidi on olnud probleeme tahke toidu söömisega. Kana ja kala ei ole hästi kurgust alla tahtnud minna, isegi kui olen nad väga korralikult peeneks mälunud, isegi väikse tükikese söömise järel on olnud tunne, et miski ei mahu enam. Suppe on lihtsam süüa, eriti meeldivad kanasupp ja hakklihasupp. Valku ei saanud algul toidust piisavalt ja kasutasin valgupulbrit. Kõhukinnisust aitab vältida kaerapuder👍. Söön endiselt väga vähe aga järjest tavalisemat toitu ja vähesemate probleemidega. Vererõhu ja südame rohtude kasutamise olen lõpetanud, ei vaja neid enam. Vererõhk on peale 16 aastat jälle normis😊

Vedelikku tarbin nii 1,5 liitrit päevas, sellele lisaks veel paar tassi kohvi. Väljakutseks on endiselt tahke toit ja piisaval määral valgu saamine.

Kolm kuud operatsioonist

25.09.2019 – Hästi on läinud, olen küll olnud tihti väga väsinud ja juukseid langeb välja, aga seda on olnud oodata. Õnneks on mulle antud paksud juuksed, nii et las minna😅

Kaal on langenud ja palju kergem on olla 😊. Valusid ei ole olnud, söömine sujub järjest paremini, kuigi kasutan endiselt valgupulbreid, kuna ei saa toidust piisavalt valku.

Viis kuud operatsioonist

5 kuud on möödunud ja tahke toidu söömine sujub, kogused on küll väikesed. Mingeid kõhuvalusid ega kõrvetisi ei ole. Olen rõõmus ja õnnelik, et julgesin operatsiooni kasuks otsustada ja ei kahetse🙏🏼. Kahjuks ei ole minu uneapnoe paranenud ja seetõttu magan öösiti halvasti ja olen päeval väsinud, siiski loodan, et kaalu langedes ka uneapnoe lõpuks paraneb, kasvõi veidi🙏🏼. Kaal on langenud 32kg❤️

Seitse kuud operatsioonist

18.12.2019 – 7 kuud peale operatsiooni käis Saara uuesti meie kliinikus, et teha vereanalüüsid ja kohtuda toitumisterapeudiga. 7 kuuga oli kaalukaotus 37kg ja vereanalüüsid korras.

1 aasta operatsioonist

Juuni 2020. Aasta on lõinud kiirelt ja olen selle ajaga harjunud muutustega, mis operatsioon kaasa tõi, eriti söömisega seoses😊. Kaal on langenud 113-lt 70 kiloni, aga tundub, et on nüüd stabiliseerumas 72 kg juures. Ise olen ma selle kaaluga rahul😊. Kui kaal püsib stabiilsena, siis pääsen juba poole aasta pärast käsivarte ja kõhu plastilisele operatsioonile.

Olen endiselt väga rahul, et julgesin selle operatsiooni teha ja olen nüüd 40kg kergem ja ravimitest vaba. See on esimene suvi peale 20 aastat, kui mul on kleit seljas😁🙏🏼❤️.

1 aasta ja 3 kuud

Kaal on stabiliseerunud ja kogu kaalulangus ca 42-43kg.
Söömine sujub hästi, saan süüa pea kõike aga väga väikestes kogustes, 1 dl korraga, siis olen juba kurguni täis 😊👌.
Väljalangenud juuksed on nüüd hakanud hoogsalt tagasi kasvama 👌.

Suur tänu Bariatric Services tiimile ja Dr Ilmar Kaurile🙏🏼❤️.

Võta Ühendust

Ja küsi rohkem informatsiooni