fbpx

1. Võtke meiega ühendust

Parim viis meiega ühendust võtta on täita ära kontaktvorm, mille leiate käesoleva lehekülje lõpust. Vastame Teile 24 tunni jooksul, nädalavahetusel võib vastusega minna kuni 48 tundi. Alati võite võtta ühendust ka telefoni teel 520 7001.

2. Konsultatsioon kirurgiga

Konsultatsioonil selgitab kirurg patsiendile kirurgilise ravi olemust, selle eesmärke, positiivseid ja negatiivseid tervisemõjusid, kõrvaltoimeid ja riske. Samuti räägib kirurg erinevatest operatsiooni meetoditest ja koos patsiendiga valitakse välja sobivaim. Hindame patsiendi eesmärkide ja ootuste realismi ja saavutatavust. Soovi korral saame pakkuda konsultatsiooni ka telefoni või Skype teel

3. Operatsiooni eelne toitumisalane konsultatsioon

Konsulatsioonil bariaatria õde/toitumisterapeut nõustab patsienti toitumise ja elustiili osas osas nii enne operatsiooni kui ka pärast operatsiooni. Samuti räägib toitumisnõustaja vitamiinide ja mineraalide asendusravi ja järelkontrolli vajadusest. Lisaks saab patsient soovitused füüsilise tegevuse kohta pärast operatsiooni.

4. Operatsiooni eelne dieet ja uuringud

Enne operatsiooni on vajalik järgida spetsiaalset operatsiooni eelset dieeti. Mida kõrgem on inimese kehamassiindeks, seda suurem on operatsiooniga seotud tüsistuste risk.

Operatsioonieelne dieet on kõrge valgu ja madala süsivesikute sisaldusega ning piisava hulga vedelikega. See dieet on oluline kolmel põhjusel: väheneb operatsiooniaegse veritsuse risk, kiireneb operatsioonijärgne paranemine ning vähenevad maksa mõõtmed. Rasvunud ja suur maks võib operatsiooni muuta tehniliselt keeruliseks, sest see raskendab kirurgi juurdepääsu maole ning suurendab maksa vigastamise riski operatsiooni ajal. Samuti annab operatsioonieelne dieet Teie organismile toitaineid, eeskätt valke, mida vajate operatsioonist taastumiseks. Eesmärk on kaotada enne operatsiooni 4-5% oma kehakaalust.
Operatsioonieelse dieedi juhised saate toitumisnõustaja konsultatsioonil.

Vajalikud uuringud enne operatsiooni on vereanalüüsid, gastroskoopia ja ECG, kui kirurg peab vajalikuks, siis võib uuringuid olla rohkem. Täpsemad juhised, millal midagi vaja teha on lepitakse patsiendiga kokku individuaalselt. Gastroskoopia ehk mõõganeelamise teeme 95% juhtudest vahetult enne operatsiooni, kui patsient juba magab.

5. Operatsioon ja viibimine haiglas

Tavaliselt vormistatakse patsiendid haiglasse operatsioonipäeva hommikul ja kirjutatakse välja päev peale operatsiooni. Kõrge riskiga ja paljude kaasuvate haigustega patsiendid peavad arvestama päeva või paari võrra pikema haiglasolekuga tagamaks ohutu paranemine. Operatsiooni päeval süüa ei tohi, selgeid vedelikke (vesi, tee) võib juua kuni 2 tundi enne planeeritud operatsiooni. Kui tarvitate pidevalt ravimeid, soovitame hommikused rohud kella 7 ajal väikese lonksu veega ära võtta kui Teie arst ei ole soovitanud teisiti. Verd vedeldavad ravimid (nt aspiriin, Pradaxa, Plavix, Brilique, Marevan) tuleb ära jätta 1 nädal enne operatsiooni. Enne operatsiooni antakse Teile trombivastased sukad. Vajate neid kindlasti esimesel ööpäeval peale lõikust.

Haiglasse tulles võtke kaasa isikut tõendav dokument, hügieenitarbed, vahetusriided, sisejalanõud, kõik igapäevaselt tarbitavad ravimid, olemasolu korral uneapnoe mask ning midagi meelelahutuseks, näiteks raamatud või muusika. Muusikal on tõendatud toime ärevuse ning seeläbi ka valu vähendamisel, et teisi patsiente mitte segada, tuleks muusikat kuulata kõrvaklappidest.

6. Haiguspuhkus

Naasmine kontoritööle on võimalik 1-2 nädalat peale operatsiooni, raske füüsilise töö korral soovitame haiguspuhkust 3-4 nädalat.

Vaata ka videot, kus kirurg Ilmar Kaur räägib sellest, kuidas me oma patsiente ravime. Mis toimub enne operatsiooni, operatsiooni päeval ja mida oodata pärast:

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.