fbpx

Regulaarne alkoholi tarbimine peale maovähendusoperatsioone ei ole soovitatav. Vältige igapäevast või iganädalast alkoholitarbimist. Peamiseid põhjuseid on kolm:

Alkohol sisaldab palju kaloreid, kuid mitte vajalikke toitaineid ja joomine töötab vastu kaalulangetamise eesmärkidele. Näiteks sisaldab klaas veini kaks korda rohkem kaloreid kui klaas limonaadi. Alkohol on üheks kaalu taastõusu põhjuseks peale maovähendusoperatsioone.

Kaalukirurgia, eriti mao bypass operatsiooni läbi teinud patsiendid on alkoholsõltuvusest enam ohustatud kui tavapopulatsioon. Olukorras, kus toidu ja söömise stressi, ärevust või depressiooni maandav roll on peale kaalukirurgiat muutunud või sootuks kadunud võib tekkida vajadus otsida „abi“ mujalt, näiteks alkoholist. Enam on ohustatud mehed ja regulaarsed alkoholitarvitajad. Alkoholi küüsi võivad peale operatsiooni langeda ka naised ja need, keda alkohol varem ükskõikseks jättis. Kõige ohtlikum on aeg 2-3 aastat peale operatsiooni. USA-s läbi viidud uuring näitas, et kui tavapopulatsioonis oli alkoholsõltlasi 6%, siis kaalukirurgia patsientide seas 8%.

Alkoholi toime peale operatsiooni võib olla ettearvamatu muutes joomise riskantseks. On näidatud, et peale bypass operatsiooni tõuseb alkoholi kontsentratsioon veres kiiremini ja väiksema tarbitud koguse järgselt kui enne operatsiooni, samuti püsib alkohol veres kauem. Praktikas võib see tähendada juhtimisõigusest ilma jäämist varasema elus „süütu“ alkoholikoguse pruukimise tõttu.

Oluline! Alkoholi tarbimine peale kaalukirurgiat ei ole keelatud, kuid me ei soovita seda.